לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

מדריך להעברת מסר באמצעות עיצוב אתרים

כאשר חברת בניית אתרים מקימה אתר עבור חברה אשר שוכרת את שירותיה המקצועיים חשוב כי הצוות המקצועי יתמקד ויגדיר יחד עם הלקוח בעת תכנון האתר מהו המסר המרכזי שיש להעביר באתר. אתר ללא מסר לא ישקף את החברה ויגרום לגולש לשכוח במהירות את האתר. העברת מסר חשובה והיא מהווה כלי שיווקי מובהק. אתר באינטרנט נועד להעניק לעסק יכולת שיווקית חדשה ולא רק להציג תוכן או מוצרים. עיצוב אתרים מקצועי יביא לאתר כלים ייחודיים שיעבירו מסק קליט אשר יגרום לגולשים באתר לפעולה או לתגובה. כלי העיצוב מאפשרים להעביר את המסר בבהירות ובעוצמה ולהפעיל רגש
אצל הגולש. תפקיד מעצב האתרים הוא להשתמש בכלים העומדים לרשותו ואחרי הבנת המסק והגדרת קהל היעד אליו פונה האתר להביא לעיצוב מקורי ומרשים בו המסר מועבר באופן ישיר או עקיף.

הגדרת המסר

חברת בניית אתרים מקצועית יושבת עם הלקוח ולומדת ממנו על העסק שלו ואופי הפעילות והמוצרים. חשוב כי מעצב האתרים יהיה נוכח בפגישה עם בעל העסק, יבדוק את צבעי החברה, האווירה בעסק ויקבל את הלוגו של החברה. עליו לשאול את הלקוח מהו המסר השיווקי אותו יש להעביר ובמידה והוא אינו יכול להשיב יהיה זה תפקידו של צוות חברת בניית האתרים לבדוק את המתחרים ולהגדיר את קהל היעד וכך
להגדיר מסר אותו יש להעביר באמצעות האתר.

עיצוב גרפי תומך מסר

עיצוב אתרים נועד להעניק עיצוב מקורי וייחודי לאתר ולהציע אתר נגיש וידידותי לגולשים. גולש אשר מגיע לאתר בוחן קודם כל את העיצוב במבט זריז ובמידה והעיצוב מאכזב או גורם לו רגש שלילי הוא ימהר לצאת מהאתר. אתר נעים ונגיש יגרום לגולש לשהות זמן רב באתר ולחפש את התוכן לו הוא זקוק. מטרת מעצב האתרים היא להעביר מסר ברור ולהניע את הגולש לשהות באתר ולדפדף בין הדפים השונים. המסר חייב לחזור על עצמו לכל אורך דפי האתר וכך נחשף הגולש ללא ידיעתו למסר המלווה אותו הלאה ויכול לדוגמה להשפיע עליו לבחור מוצר קוסמטיקה בפעם הבאה שיהיה בחנות תמרוקים.

כלי מעצב האתרים

צבע- שימוש נכון בצבע כמו בחירת צבע כחול לאתר פיננסי גורם לאווירה של שפע והצלחה. לצבעים יש משמעות רבה לכן חשוב להתאים צבעים לפי אופי העסק ומטרותיו. צבע ירוק מתאים למוצרי בריאות ורפואה. מעצב האתרים חייב לעזור ולהתאים בחירת צבעים ולשלב אותם במינון הנכון באתר כדי לחדד את המסר.

לוגו- לחברות יש לוגו המורכב מצבעים. עיצוב אתרים מקצועי ישלב בין צבעי הלוגו וצבע הרקע וישלב את הלוגו במקום נראה לעין. חשוב להחדיר את הלוגו ולהבליט אותו כדי למתג את העסק.

תמונות- תמונה שווה אלף מילים. מעצב אתרים ידאג לשלב תמונות בתוכן או במעטפת האתר ויביא ליצירת אלמנטים שיווקיים הפועלים על התת מודע. באתר בריאות ניתן לשלב תמונת תינוק בריא מחייך. ניתן לשלב גם סרטונים או אנימציות שיחדדו את המסר ויעבירו אותו באופן ישיר או עקיף.