לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

מדריך לעיצוב אתרים בפלאש

במידה ומעוניינים להקים אתר אינטרנט דינמי ומרהיב כדאי לפנות לחברת עיצוב אתרים המתמחה בטכנולוגיית פלאש. פלאש, מבית מקרומדיה, היא תוכנה המאפשרת ליצור אתרים מרהיבים אינטראקטיביים או באנרים וסרטונים. יש החוששים מאתרים בפלאש וטוענים כי לא ניתן לקדם אתרים הבנויים בפלאש אך כיום גם העכביש של גוגל יודע לקרוא אתרי פלאש ומקדם אותם קידום אורגני כמו כל אתר אחר. אתר פלאש מעניק לגולשים חווית גלישה מרהיבה וניתן ליצור את כל האתר בפלאש או לשלב בו באנרים ותוספות עיצוביות כדי להעניק חווית גלישה ייחודית ומקורית.

באנר בפלאש

בעלי אתרים רבים נוהגים לשלב באנרים הבנויים בפלאש וכך להוסיף דינאמיות ותנועה באתר. פרסומות רבות בנויות בפלאש ומעצבי אתרים מקצועיים יכולים ליצור באנרים מושקעים ומרהיבים במיוחד. באנר יכול לשמש כאלמנט עיצובי המפיח חיים ותנועה באתר או למטרות פרסומיות לקידום מוצר מסוים, תוכן או למטרות שיווקיות של החברה. 

תוספת עיצובית לאתר

חברות בניית אתרים רבות נוהגות לשלב סרטון הבנוי בפלאש כדי להוסיף תנועה ודינאמיות באתר. עיצוב אתרים עם פלאש יכול להפיח חיים באתר ולהסב את תשומת הלב של הגולש לטובת מסר שיווקי או להניע את הגולש לפעולה מסוימת. עד לפני כמה שנים נהגו מעצבי אתרים רבים להוסיף תפריט ניווט בפלאש אך כיום נהוג שלא להכביד על הגולשים ולכן מוסיפים רק אלמנטים עיצוביים כדי לא ליצור עומס ולהדריך את הגולש להתרכז בתוכן לו הוא זקוק. חשוב כי האלמנטים העיצוביים הבנויים בפלאש יהיו קלים ולא יכבידו על עליית האתר, נושא הגורם לנטישת גולשים ולפגיעה בפעולות קידום האתר.

בניית אתר שלם בפלאש

בניית אתרים שלמים בפלאש תביא ליצירת אתרים מרהיבים המעניקים חווית גלישה מהנה. חברות עיצוב אתרים מקצועיות יודעות לייצר אתרים מרתקים בהם הגולש יכול לקחת חלק פעיל,
כדוגמת משחק פלאש, או יצירת אינטראקציה עם הגולש, או לייצר אתרים בהם הגולש סטטי
ורק מתבונן. הכל בהתאם לדרישת הלקוח ואופי העסק. חשוב שלא ליצור עומס כך שהגולש לא
ינטוש את האתר במהירות וימשיך לבקר באתר, ימליץ עליו לחברים וישוב להתעדכן. אתר פלאש קשה יותר לקדם לכן רבים מעדיפים רק להוסיף אלמנטים מרהיבים בפלאש ומסתמכים על שפת HTML. לעומת זאת ניתן ליצור דפי נחיתה שנועדו לקידום האתר ומשיכת גולשים ואז הם עוברים לאתר הבנוי רגיל. בניית אתר בפלאש חשוב לעשות רק אצל מעצבי אתרים המתמחים בפלאש וידעו ליצור אתר מקורי ומרתק. לרוב מדובר באתרים יקרים והם אינם מתאימים לכל לקוח.

קידום אתר פלאש

כיום גוגל יודע לקרוא חלק מהטקסטים המופיעים באתר הבנוי בפלאש אך רוב פעולות קידום אתר פלאש יתמקדו בקמפיינים כמו PPC ופעולות קידום אחרות שיביאו להופעת האתר בתוצאות מנועי החיפוש ובעיקר בגוגל. מומלץ עדיין לשלב בין דפי האתר גם דפים הכתובים בשפת HTML
וכך לאפשר קידום אורגני או רק להוסיף אלמנטים בפלאש לדפי האתר.