לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

מדריך עיצוב אתרים וחווית הגלישה

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

ענף בניית האתרים לאינטרנט משתכלל ומתקדם ונושאי העיצוב עוברים שינויים רבים. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת כך זוכים מעצבי האתרים
לאפשרויות חדשות ומתקדמות והם יכולים להעניק עיצוב אתרים מקורי ומרשים ללקוחות. אחד השינויים המרכזיים בתחום העיצוב הוא הדרישה להתאים את האתר לצרכי הגולש ולהעניק לו חווית גלישה תוך העברת מסרים. חווית משתמש (באנגלית user experience) היא הדרך בה גולש מסוים מגיע לאתר ובדיקת תגובתו למבנה ועיצוב האתר, כמה זמן הוא שוהה באתר והאם העיצוב נוח לו ועוזר לו לנווט באתר.מטרת כל אתר אינטרנט היא לגרום לגולשים לשהות זמן רב ולכן חשוב באמצעות עיצוב נכון ונוח להוביל את הגולש בין דפי האתר בקלות, להעניק לו את המידע לו הוא זקוק בנוחות ולגרום לו לחבב את האתר ולשוב אליו כדי להתעדכן או להניע אותו לפעולה מסוימת כמו רכישת מוצר, פרסום תגובה או יצירת קשר.

עיצוב אתר בעבר ובהווה

חברות בניית אתרים מודעות להתנהגות גולשים ולכן חשוב לאפיין את קהל היעד שיגיע לאתר ולבחור בעיצוב הולם.מעצבי האתרים יכולים לבחור בשפות תכנות ותוכנות עיצוב שונות אך לרוב חשוב לשמור על עיצוב נקי ולא עמוס שלא יבריח את הגולשים ולא ייצור אצלם עומס. מטרת האתר היא לספק תוכן באופן ברור ולהשאיר טעם טוב לגבי העיצוב. גולש שמגיע לאתר ונהנה מחווית הגלישה בו ישהה בו זמן
רב ואף ימליץ על האתר לחבריו. עיצוב עמוס באנימציות ותפריטים קופצים מעמיס על הגולש, מעייף אותו והגולש יזנח את האתר במהירות. הקפדה על קו עיצובי דומה לכל דפי האתר ושמירה על עיצוב נקי תתרום לחוויה הגלישה ומכאן לנקודות זכות במנועי החיפוש ודירוג גבוה יותר בתוצאות. 

שיפור חווית המשתמש

עיצוב אתרים מתחילים רק לאחר בדיקת קהל היעד ובדיקת אתרים מתחרים. בהתאם לאופי הלקוח והעסק, צבעי הלוגו והמסרים אותם רוצים להעביר בוחר המעצב בעיצוב המתאים ביותר לאתר וכך גורם לחווית גלישה נעימה .