לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

שאלות ותשובות בתחום פיתוח אפליקציות

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

פיתוח אפליקציות למכשירי הטלפון החכם, הוא אחד מהתחומים המובילים כיום בענף התוכנה. במדריך הבא נציג בפניכם מספר שאלות ותשובות הקשורות לתחום פיתוח האפליקציות למכשירי הטלפונים החכמים. 

לאיזה מכשירים ניתן לפתח אפליקציה?

כיום, קיימות 2 מערכות הפעלה מובילות בתחום הטלפונים החכמים. מערכת הפעלה IOS
המותאמת למכשירי האייפון של חברת אייפל, ומערכת הפעלה ANDROID המותאמת למכשירי גלאקסי, סמסונג ועוד. 

לאיזו מערכת הפעלה מומלץ לפתח אפליקציה? 

מכשירי האייפון של חברת אפל הם המכשירים הנמכרים ביותר בענף הטלפונים החכמים, אך גם יתר מכשירי הסמארטפון תופסים "נתח שוק" משמעותי במיוחד, ולכן ההמלצה הטובה ביותר היא פיתוח אפליקציות המותאמות לשתי מערכות ההפעלה גם יחד. פיתוח אפליקציות לאייפון תחסוך מכם את צרכי התאמת העיצוב של האפליקציה לגודל המכשיר, וזאת בניגוד למערכות הפעלה של ANDROID, המחייבות אתכם מעבר לפיתוח לבצע התאמה גם לגדלי המכשירים השונים בהם מותקנת מערכת הפעלה זו. 

מה זה אומר אפליקציית חינם וכיצד מרווחים ממנה? 

בתחום פיתוח אפליקציות עומדים בפניכם שלושה מודולים עסקיים עיקריים, הכוללים: 

אפליקציה חינמית- אפליקציה הניתנת להורדה על ידי המשתמש בחינם. ברוב המקרים, המודל העסקי
של אפליקציה מסוג זה נתמך על ידי פרסום באפליקציה, או לחילופין, שהאפליקציה
עצמה מיועדת לצרכי קידום בית עסק מסוים. 
אפליקציה בתשלום- אפליקציה עליה נדרש המשתמש לשלם בטרם הורדתה למכשיר הטלפון שלו.
חלוקת הרווחים מתבצעת ביניכם ובין חנות האפליקציות ממנה הורדה האפליקציה. 
אפליקציות "פרימיום"- אפליקציה הניתנת להורדה בחינם על ידי המשתמש. ברוב המקרים, אפילקציה זו מרכיבה מספר מודולים ויישומים, כאשר חלקם בתשלום וחלקם ניתנים לשימוש חופשי ובחינם על ידי הלקוח. 

מי עוסק בתחום פיתוח אפליקציות?

בענף פיתוח האפליקציות עוסקות חברות אינטרנט, בתי תוכנה, מעצבי אינטרנט וכדומה. בעלי מקצוע אלו, משלבים את הידע המקצועי העומד לרשותם לצרכי השיווק הטכנולוגי באמצעות מכשירי הטלפונים החכמים. כבר היום, ניתן לאתר מספר רב של חברות המתמקדות אך ורק בפיתוח אפליקציות לסביבת הסלולר והטלפונים החכמים. 

כיצד ניתן לשווק את האפליקציה? 

שלבי שיווק האפליקציה הינם השלבים המכריעים ביותר להצלחת היישום הטכנולוגי אותו פיתחתם. מדי יום מועלות מאות אפליקציות חדשות לחנויות האפליקציה השונות, והתחרות על ליבו וכיסו של כל לקוח ולקוח הולכת וגדלה מיום ליום. במקביל להליך פיתוח האפליקציה, מומלץ להיערך באמצעות תכנית שיווקית יצירתית שתעזור לכם לקדם ולשווק את המוצר שלכם ברחבי האינטרנט.