לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

שיווק באינטרנט דרך טוויטר – חלק ב

מאת: אלון סודרי

המאמר הקודם, "שיווק באינטרנט דרך טוויטר" עסק בקמפיינים השיווקיים שהתפתחו בטוויטר מאז הקמתה.  
הקמפיינים הללו שילבו אלמנטים של שיווק גרילה ברשת ופנו בעיקר לקהל הגולשים. 

מאז תחום השיווק בטוויטר זכה להתפתחות נוספת, כאשר טוויטר חתמו על הסכם עם מנועי החיפוש גוגל ובינג. אלו החלו לסרוק את הציוצים בטוויטר, ומקדמי אתרים החלו להשתמש ברשת הזאת ככלי לקידום אתרים. 

שימוש בטוויטר בשביל קידום אתרים
קידום אתרים דרך טוויטר פונה לשני יעדים. הראשון הוא קידום במנוע החיפוש הפנימי של טוויטר, והשני הוא קידום במנועי החיפוש, גוגל או בינג. 

מנוע החיפוש הפנימי של טוויטר
מנוע החיפוש של טוויטר מאפשר לגולש למצוא ציוצים לפי מילות מפתח ונושאים. למשל, גולש שיקיש את מונח החיפוש  "משרדים להשכרה", ימצא ציוצים שבהם מופיעה מילה זו. 
לכן מומלץ לשלב בציוצים מילות מפתח שהגולשים צפויים לחפש בטוויטר. 

מנועי החיפוש החיצוניים
בינג הוא מנוע חיפוש המקדיש תשומת לב רבה לטוויטר ו"לוקח אותו ברצינות". הוא מציג באופן מיידי את הציוצים העדכניים ביותר בטוויטר. גולש הרוצה למצוא את הציוצים העדכניים ביותר בנושא המעניין אותו, אינו צריך להיכנס לרשת עצמה. כל שעליו לעשות הוא להיכנס לכתוב הזו: www.bing.com/twitter, ואחר כך להקיש את מילות החיפוש הרלוונטיות לגביו. אז יוצגו לפניו הציוצים העדכניים ביותר הכוללים את מילת המפתח שהקיש. 
בגוגל לעומת זאת אין לטוויטר השפעה כל כך רבה, והציוצים עדיין מופיעים במקומות הנמוכים בתוצאות החיפוש. עם זאת, גוגל החל לסרוק את הציוצים, וכאשר מקישים מונח חיפוש בצירוף המילה "טוויטר", ניתן למצוא בתוצאות החיפוש כמה ציוצים. מומחים רבים טוענים שאינדוקס הציוצים בטוויטר צפוי להתפתח בעתיד, ולכן מומלץ לשלב בציוצים מילות מפתח שיקדמו את האתר. 

טוויטר לעומת אתרים אחרים במעטפת השיווקית
נכון להיום, השפעתו של טוויטר על קידום האתר אינה גדולה מזו של אתרים אחרים במעטפת השיווקית. לכן, על מנת לקדם אתר בגוגל מומלץ לשלב רשתות חברתיות אחרות שגוגל סורק לעתים קרובות, כגון דה מרקר ותפוז. 
נכון להיום, קמפיין שיווק באינטרנט המשלב פנייה לגולשים, קידום במנוע החיפוש של טוויטר וקידום במנועי החיפוש החיצוניים ישיג את התוצאות המקסימאליות לתקופה זו. עם זאת,  מומלץ מאד להסתכל קדימה ולצפות לכך שלטוויטר תהיה השפעה גדולה יותר על קידום אתרים בעתיד. 

*מידע נוסף  על שירותי שיווק ברשת  ניתן למצוא באתר.