לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

התחרטת? אפשר לערוך - על השינוי החדש בממשק התגובות

מאת: עידן מלכה

בתקופה האחרונה אנו עדים לשינויים שונים, ולעתים אף משונים, ברשת החברתית פייסבוק.
כל מי שעוסק בתחום המדיה החברתית נחשף לאחרונה לשינוי המשמעותי בדפי האוהדים. שינוי תצוגת ה"טאבים" (לשוניות), אפשרות ביצוע פעולות בפייסבוק כדף אוהדים, חסימה של אפשרות "הצע לחברים" ועוד.
השינוי המשמעותי החדש בגזרת הפייסבוק הוא עריכת תגובות. לצד שינוי זה ישנו שינוי נוסף והוא – שליחת תגובה על ידי לחיצה על מקשר ENTER.

אם עד היום היינו רגילים לכתוב תגובה ולאחר מכן ללחוץ על "הגב" הרי שמעכשיו כל לחיצה על מקש ENTER תפרסם את תגובותינו.  
זהו שינוי שנראה אומנם זניח,אך אנו רגילים ללחוץ על מקש ENTER  בכדי לרדת שורה,אך מעתה אם נרצה לרדת שורה נאלץ להקיש shift+enter. בפייסבוק דאגו ליידע אותנו כי בכדי לרדת שורה יש ללחוץ על הצירוף הדי מסורבל הזה, אך לא ניתן לשנות הרגלים ישנים במהירות.

כאמור השינוי העיקרי הוא האפשרות לערוך תגובות לאחר פרסומן. אך לא כדאי לשמוח כל כך מהר. עריכת התגובה תתאפשר רק למשך מספר שניות מפרסום התגובה. לכן לא ניתן יהיה לערוך תגובות שנשלחו לפני שעה, יום או שבוע. שינוי זה אומנם יעיל במידה וטעינו בתגובה אך הוא מבלבל כאלו שרק רוצים למחוק תגובה ולא לערוך אותה.


ניתן לומר שזהו שינוי די מפתיע,והיה מתבקש קודם כל לאפשר זאת בסטטוסים. לא אחת אנו מוחקים סטטוס בגלל שגיאת כתיב, רצון לתקן ועוד. אך סביר להניח ששינוי זה יופיע במהרה.