לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

GOOGLE +1 – עוד קצת ואנחנו שם

מאת: עידן מלכה

המאבק בין גוגל לפייסבוק צובר תאוצה. לא פעם צצות שמועות ועולות תיאוריות שונות בנוגע לדבר הבא מבית גוגל וידוע כי זה לא סוד שהעולם צמא לתגובה מצד גוגל לפייסבוק הפופולארית והמצליחה.

גוגל מצידה ביצעה שינויים רבים מאז שכשלה בניסיון השיווק של BUZZ. שדרוג פרופיל משתמש, שדרוג דפדפן כרום פעם אחר פעם, ועוד מספר שינויים בתחום האפליקציות הכינו את הקרקע להודעה האחרונה של גוגל. פיתוח מנגנון המלצות בשם GOOGLE+1, שיופיע לצד תוצאות מנוע החיפוש.

כיצד עובד GOOGLE+1 

לפני שנתאר במפורט את תפקיד מנגנון ההמלצות google+1, נתאר אותו נתאר אותו במשפט אחד – המקבילה של גוגל לכפתור "Like". הרעיון מאחורי אפשרות זו הוא שיתוף חברים בתכנים ותוצאות חיפוש שאהבתם ואתם מעוניינים להמליץ עליהם. שלא כמו Google Social Search, אשר משלב בתוצאות החיפוש גם תוצאות מרשתות חברתיות, הרי שמנגנון google+1 נועד לעזור גם לחברים שלכם. 

לחיצה על 1+ תאפשר לחברים שלכם (נדון בהמשך בסוגיה זו) לקבל תוצאות שאתם המלצתם עליהם, במידה ויחפשו ביטוי מסוים שגם אתם חיפשתם והמלצתם עליו במנוע החיפוש. כפתור זה מאפשר לגולשים להמליץ על תוכן איכותי או מועדף ולחיצה על כפתור +1 לא גורמת לתגובת שרשרת כמו בלחיצה על כפתור "Like" בפייסבוק (עדכון בפיד של מי שלחץ "Like").

בכדי להפעיל את השירות, שזמין בינתיים רק בגרסת GOOGLE.COM, יש לפתוח משתמש בGoogle Profile- ובמידה וקיים משתמש, יש לשדרגו לפרופיל החדש.

תגיד לי, מי החברים שלך?

נכון לעכשיו, גוגל היא לא פייסבוק, ולא באמת קיימת רשימת חברים עליה מתבססת גוגל. לכן החליטה גוגל, שכולם חברים שלכם. מה זאת אומרת? בכל פעם שתסמנו 1+ הם יתווספו באופן אוטומטי לפרופיל שלכם בגוגל. ומאחר וכל תוצאות 1+ הינן ציבוריות, כל מי שעוקב אחריכם בBUZZ ובGOOGLE READER-, יכול לקבל את סימני 1+ שבחרתם, בעת שהוא מבצע חיפוש בעצמו. שירות זה זמין לאלו ששדרגו את פרופיל הגוגל שלהם למערכת החדשה. מי שעדיין לא עשה זאת לא יוכל להמליץ על תוצאות 1+ וכמו כן לא יוכל לראות סימוני 1+.

לסיכום, נראה כי גוגל לא ממהרת לצאת בהצהרות לאחר הדליפות האחרונות בדבר "הרשת החברתית", וכמו כן מעדיפה שלא להשיק רשת כזו, שתהיה דומה לפייסבוק. 

 באדיבות NewsGeek למאמר המלא בנושא : הלייק של גוגל יוצא לדרך: Google+1