לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

הפתעות תוצרת פייסבוק

מאת: צוות אוריון

אחרי שחיכינו לא מעט, חיפשנו רמזים ברחבי האינטרנט, וקיבלנו חצאי רמזים, זה סוף סוף קרה. זה עמד באוויר כבר הרבה זמן,  ועכשיו זה מגיע. לטובה, או שלא?  אמש הודיע מארק צוקרברג, מייסד פייסבוק, על השדרוג החדש לרשת החברתית. שיחות וידאו צ'אט. שיתוף פעולה יחד עם חברת סקייפ שיידאג לכך ש-750 מיליון החברים בפייסבוק ייהנו משירות וידאו צ'אט מתוך הפייסבוק, ללא צורך להתחבר לסקייפ או לכל תוכנת מסרים אחרת.

לאחר השקת הרשת החברתית של גוגל (GOOGLE+), ושירות הוידאו צ'אט שלה ("זולות" בעברית), צצו ברחבי האינטרנט שמועות רבות בנוגע לשיתוף הפעולה המתבשל בין פייסבוק לחברת סקייפ. בפייסבוק הבטיחו שירות חדש ומדליק, והאם קיימו? 
במהלך ההשקה ציין צוקרברג לא מעט כי לדעתו הרשתות החברתיות נמצאות בנקודת מפנה, ועסקו עד כה בסוגיית "קשר בין אנשים". לדבריו חלק זה הסתיים, והוא צופה כי במהרה הרשתות החברתיות יכבשו את העולם ויחצו את קו מיליארד הגולשים. 

צוקרברג טוען כי שיחות קבוצתיות, ושיחות וידאו קבוצתיות היו כלי יעיל לחצי ממשתמשי פייסבוק וכעת הם יהיו לכלל המשתמשים. באמצעות שיתוף הפעולה עם חברת סקייפ יסופקו שיחות הוידאו ועל תשתית זו תבנה פייסבוק אפליקציות חברתיות.
שילוב שירות הוידיאו צ'אט של סקייפ, הנמצאת כאמור בבעלות מיקרוסופט, מצביע על המשך הידוק שיתוף הפעולה בין פייסבוק למיקרוסופט. פייסבוק הטמיעה לאחרונה את מנוע החיפוש בינג בעמוד הביתה של וכעת הוסיפה בדף הבית את סקייפ, שנקנתה על ידי מיקרוסופט במאי השנה.

פרט  לשיחות הווידיאו, הציגה פייסבוק שירות נוסף -  צ׳אט קבוצתי. כעת ניתן יהיה לקיים צ'אט ועידה בין מספר חברים, ובמקרה בו אחד השמתתפים אינו זמין, השיחה תוצג לו כהודעה פרטית בחשבונו. צוקרברג הסביר שנושא הקבוצות בפייסבוק חזק במיוחד, וכיום מחצית מהגולשים בפייסבוק משתמשים בשירות הקבוצות. גוגל פלוס, יש לציין, מאפשרת פיצ׳ר דומה של שיחות קבוצתיות בשם huddle באמצעות האפליקציה הסלולרית שלה.

לסיכום נראה, כי המאבק בין גוגל לפייסבוק רק החל. בפייסבוק מבטיחים כי אמש הייתה יריית הפתיחה בעונת השדרוגים ובקרוב מאוד יוצגו שיפורים ושירותים חדשים.