לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

הטיים ליין של פייסבוק – במה מדובר ?

מאת: עידן מלכה

בחודש ספטמבר האחרון חשף מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג, את הפרופיל האישי החדש – טיים ליין
במבט ראשון נראה כי מדובר ביומן חיים שמשקף את כל מה שעברנו (ואנחנו מעוניינים לעדכן) מיום לידתנו ועד עצם היום הזה. צוקרברג הסביר זאת במילים הבאות: "אנחנו רוצים להראות לך את סיפור חייך דרך הפייסבוק שיורכב משלושה חלקים: כל הסיפורים, כל האפליקציות ודרך חדשה להראות מי אתה".

ומה יקרה בסופו של תהליך? כל נקודת דרך בחייכם, שעדכנתם בטיים ליין, תהיה גלויה לכולם. ניווט לפני שנים ולפי חודשים יאפשר לכל אחד מהחברים שלכם לראות מה עשיתם באותו יום, איפה הייתם, ואת מי פגשתם. 

אז איך יוצאים לדרך?

כשמארק צוקרברג פרסם את הטיים ליין במסיבת העיתונאים המדוברת, הוא הוסיף שהטיים ליין יהיה זמין לכל הגולשים לכל המאוחר תוך חודש ימים. חברה קטנה שתבעה את פייסבוק על זכויות יוצרים דחתה את מועד זה וכעת נראה שלאט לאט כל בעל חשבון בפייסבוק מתחבר לפרופיל האישי החדש. כדי לקבל את הטיים ליין כבר עכשיו יש לנקוט מספר צעדים פשוטים. אפשר קודם כל לנסות ולבקש יפה – נכנסים לעמוד הרשמי שלטיים ליין ולוחצים על "GET TIMELINE". רוב הסיכויים שתקבלו, אך אם זה לא עובד ישנו פתרון נוסף. 

*נכנסים לעמוד המפתחים של פייסבוק ופותחים אפליקציה חדשה – הסבר על תהליך זה ניתן למצוא כאן

אחרי שביצעתם את הפעולות הנדרשות – מזל טוב, יש לכם "טיים ליין". אי אפשר לוותר עליו אבל בקרוב זה יהיה זמין לכולם,אז תרגישו מיוחדים שאתם בין (בואו נודה באמת, מאות) אלפי הראשונים שמשתמשים בטיים ליין.

יש לנו טיים ליין – מה עושים עכשיו?    

הטיים ליין, כאמור, הוא שדרוג של הפרופיל הישן והמוכר. הוא מגדיל באופן משמעותי את החשיפה למידע האישי שלנו, מציג באופן ברור יותר תחנות שונות במהלך חיינו ומאפשר לחברים שלנו בפייסבוק לדעת מתי ביקרנו בקולנוע, באיזה מסעדה אכלנו עם בת הזוג ואפילו להתעדכן מתי שברנו את הרגל בשיעור ספורט בחטיבת הביניים. פייסבוק מבינה שהגולשים אוהבים לשתף. אוהבים לחלוק כל פיסת מידע, גם אם היא שולית ולא מעניינת כל כך. מה שעוד מעניין הוא, שלא רק אתם יכולים לעדכן את הטיים ליין האישי שלכם, אלא גם החברים שלכם. הייתם ביחד בטיול? הם יכולים לעדכן זאת (כמובן באישור שלכם). נשמע כמו חדירה לקודש הקודשים שלנו לא כך? 

גם לבעיית הפרטיות מציעים בפייסבוק פתרון פשוט מאוד. בכל פוסט שאנחנו מעלים, בכל תמונה שאנחנו מעוניינים לפרסם יש לנו שליטה. אייקון קטנטן בצורת כדור הארץ מאפשר לנו ללחוץ עליו ולבחור את הגדרות הפרטיות שאנו רוצים. השינוי הבולט הוא, שניתן לעשות זאת גם לאחר פרסום הפוסט. ניתן לפרסם לכולם (PUBLIC), לחברים שלנו (FRIENDS) ואף לערוך את מידת החשיפה – (CUSTOM). 

בראש העמוד מופיעה תמונת שער גדולה, שלא מחליפה את תמונת הפרופיל המסורתית אלא נועדה לשקף את מהות הבן אדם, או סתם להציג נוף באחד הטיולים. 

מעבר לכך מאפשר הטיים ליין לעדכן אירועים חשובים בחייכם, למצוא אותם בקלות ואף לבחור תכנים חשובים שיופיעו בפרופיל, על ידי לחיצה על Feature on Timeline, וכאלו שלא יופיעו על ידי לחיצה על Hide from Timeline.

מומחים טוענים שהפרופיל במתכונתו החדשה, נועד למלא צורך שלא היה קיים קודם והוא חוסר היכולת למצוא מידע מהעבר, כדוגמת סטטוסים, תמונות ושאר פוסטים. סידור כרונולוגי כפי שמאפשר טיים ליין (סידור שנעשה כמובן באופן אוטומטי) מאפשר גישה קלה להיסטוריה הפרטית שלנו כגולשים. 

חשוב לזכור! אם הגדרתם את הגישה לפרופיל האישי שלכם כגלויה לכולם (PUBLIC), השתדלו להתנהג בהתאם. לא מעט מנהלים ומעסיקים עתידיים מחפשים מידע אודות מועמדים לעבודה וכאלו שלקראת ראיון, כך שאם יש לכם דברים שאתם רוצים להסתיר, עשו זאת לפני שאתם מציגים את הטיים ליין לכולם, או פשוט הגדירו בהגדרות הפרטיות שלכם את מידת החשיפה.

למידע נוסף על שירותי שיווק ברשת בחברת אוריון ניתן להתקשר: 03-7581755 
מאמרים וטיפים בנושאים: עיצוב ובניית אתרים, מיתוג, ניהול תוכן, שיווק במדיה החברתית, קידום אתרים ויחסי ציבור באינטרנט, ניתן למצוא באתר – אוריון שיווק באינטרנט.