לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

בניית אפליקציות WEB

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

הנוכחות של רשת האינטרנט הולכת וצוברת תאוצה גם מחוץ למחשבים הניידים והנייחים כפי שהכרנו עד היום. כיום, בעידן בו כל טלפון חכם יכול להתחבר באופן מהיר ופונקציונאלי לרשת האינטרנט, כאן המקום והזמן להרחיב על נושא פיתוח אפליקציות WEB לסביבת הסלולר. 

אפשרויות הפיתוח 

כיום, עומדות בפניכם שתי אפשרויות מרכזיות לפיתוח אפליקציות לסביבת מכשירי הסלולאר החכמים (הסמארטפונים). האפשרות הראשונה היא למעשה פיתוח אפליקציה המותאמת לצרכי מערכת ההפעלה IOS (מערכות ההפעלה של האייפונים), או לחילופין, פיתוח אפליקציות למערכות ההפעלה של ANDROID (מכשירי הגלאקסי, סמסונג ועוד). 

במקרים אלו, פיתוח האפליקציה מובנה לצרכי המכשירים השונים, ושיווק האפליקציות מתבצע באמצעות ה-AAP STORE. 

אפשרות שנייה בתחום פיתוח אפליקציה למכשירי הטלפון החכם, היא באמצעות בניית אפליקציות WEB, שהן למעשה התאמת אתר אינטרנט למכשירי הסלולאר החכמים. פיתוח אפליקציות WEB, מאפשרות לכם לקדם את האתר שלכם במנועי החיפוש המותאמים, וליהנות מכך שיכולת הקידום איננה תלויה בשיווק האפליקציה שלכם בחנויות האפליקציות השונות. 

אפליקציות WEB המותאמות למכשירי הסלולר מפותחים באמצעות שפת קוד (שפת תכנות) מתקדמת, ונעשית ברוב המקרים באמצעות ה-HTML5. שפה זו הינה שפת התכנות הנפוצה ביותר בקרב מתכנתים ואנשי פיתוח אתרים, והגרסה העדכנית של שפת הקוד מכילה מגוון נרחב של מודולים גרפיים שלא היו קיימים בגרסאות הישנות, דבר המרחיב את אופן השימוש היצירתי מצד המתכנתים ואנשי העיצוב לצרכי פיתוח אתרים לסביבת הסלולר.

פיתוח אפליקציות בכלל, ופיתוח אפליקציית WEB  בפרט, מאפשרות לכל אחד ואחת מכם להגיע לכמות עצומה של גולשי אינטרנט, העושים שימוש מוגבר באמצעות חיבור ישיר לרשת היישר ממכשיר
הטלפון שלהם, דבר שהגביר את שעות הגלישה הממוצעות בקרב כל אחד ואחת מאיתנו. 

פיתוח אפליקציות WEB  באמצעות ה- HTML5, מעניקה לכם יכולת התאמה אידיאלית של עמודי האינטרנט שלכם לצרכי הגלישה באייפונים או ביתר הסמארטפונים הקיימים כיום בשוק הסלולר. 

על פי הערכות מומחים, בשנת 2013, יגיע קצב מכירות הטלפונים החכמים לרמה של יותר ממיליארד וחצי מכשירי טלפון חכם מסביב לעולם. הערכות אלו, מחייבות אתכם (בעלי האתרים שביניכם), להיערך בהתאם לצרכי השיווק והפרסום העתידיים, ולהתאים את אתר האינטרנט שלכם גם להרגלי הגלישה החדשים של כולנו. 

להלן מספר יתרונות בולטים של פיתוח אפליקציות WEB  לצרכי התאמת אתר סלולרי: 
  • פיתוח בשפת קוד אחת האחידה לכל מכשירי הטלפונים החכמים
  • עלויות הקמה נמוכות (בהשוואה יחסית לפיתוח אפליקציות)
  • אין צורך שקבלת אישורים מגופים שונים לצרכי העלאת האתר לאוויר
  • הפניית גולשים באמצעות לינקים ישירים לאתר הסלולרי