לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

בניית אתרים בחינם

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

ככל שהטכנולוגיה מתפתחת כך אנו עדים להתפתחויות בתחום בניית אתרים. אם עד לפני מספר שנים רק אנשי מקצוע מיומנים יכלו לבנות אתרים הרי כיום השוק מוצף ויש חברות רבות הפועלות בשוק. ניתן להקים אתר בסכום של כמה מאות שקלים בעוד שאתרים מקצועיים וייחודיים יעלו הרבה יותר. בשנתיים האחרונות אנו עדים לתופעה בה ניתן לבנות אתרים בחינם ולקבל שטח אחסון ללא תשלום. אם עד לפני כשנתיים היו מערכות אלה פועלות רק באנגלית הרי כיום ניתן למצוא מ- 20 מערכות לבניית אתרים עם ממשק בעברית.

מה לעשות

כדי לבחור במערכת בניית אתרים חינמית מומלץ לבדוק מספר פלטפורמות ולבקר בפורומים שונים בהם כותבים גולשים את המלצותיהם וניתן לשאול לדעת אנשי מקצוע בתחום. חיפוש בגוגל יפנה אותנו לרשימה ארוכה של חברות המציעות מערכת להקמת אתר אינטרנט. חשוב לבדוק האם המערכת כוללת פרסומות המשולבות בגוף האתר שבונים והאם הממשק נוח וידידותי לתפעול והבנה. יש בישראל הרבה מערכות להקמת אתרי אינטרנט עם ממשק ירוד ומסורבל והתוצאה היא בהתאם. לעומת זאת ניתן למצוא מערכות להקמת אתרים נוחות, בעברית, ללא פרסומות ועם אפשרויות רבות כמו בניית אתר מסחרי, בניית אתר תדמיתי, בניית חנות וירטואלית ועוד.

לקרוא את התקנון

לפני שבוחרים במערכת בניית אתרים כלשהי חשוב לקרוא היטב את התקנון. יש לבדוק האם החברה דורשת תשלומים נסתרים תמורת הקמת או אחסון האתר, מהי מדיניות הפרסומות, האם ניתן להעביר את האתר לדומיין שרוכשים ועוד. רק לאחר קריאת התקנון ובדיקת הממשק מומלץ להתחיל בבניית האתר.

לבדוק אתרים

מומלץ לבדוק אתרים לדוגמה שנבנו על המערכת להקמת אתרים אותה בודקים. כך ניתן לראות מה גולשים אחרים השיגו באמצעות התוכנה והאם התוצאות מרשימות, האם האתרים מוצפים בפרסומות ועוד. מומלץ לפנות במייל לבעל האתר כדי לשאול את התרשמותו מהמערכת או לשאול בפורום בניית אתרים מה דעת חברי הפורום לגבי התוכנה להקמת אתרים שמצאתם. מובטח לכם כי תקבלו תגובות רבות ואף הצעות למערכות יעילות יותר.

ממשק ניהול

כאשר באים לבחור במערכת להקמת אתרי אינטרנט חשוב לבחור במערכת בניית אתרים המספקת ממשק נוח. ממשק נוח יהפוך את העבודה למהנה וקלה ולרוב ניתן לבחור בקלות ממגוון עיצובים מרשימים מוכנים מראש. חשוב לבדוק כי הממשק מציע אפשרויות שונות וכך ניתן להוסיף לאתר טפסים, מערכת מסחר, פורום, בלוג ועוד. לעתים ממשק של מערכת מקצועית יהיה מורכב יותר ממשק של מערכת הקמת אתרים פשוטה אך כדאי להשקיע וללמוד את המערכת וכך להקים אתר שנראה מקצועי ומרשים ויעניק חווית גלישה מהנה ומרשימה לגולשים