לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

המדריך למפתח אפליקציות מתחיל

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

יש לכם רעיון מקורי ומבריק לאפליקציה שימושית? זה הזמן לפנות מספר רגעים מזמנים, ולהתפנות לקריאת המדריך המלא למטרות פיתוח אפליקציות למתחיל. 

פיתוח אפליקציות –רקע כללי

אפליקציות הן למעשה יישום דיגיטלי המשלב קבצי תוכן שונים, ומיועד בעיקר לצרכי גלישה מהטלפון החכם, או לחילופין, באמצעות הטאבלטים הנפוצים. אפליקציה יכולה להיות למעשה כל דבר, החל ממשחק, דרך שעון מעורר, יומן אלקטרוני, רשימת קניות מקוונת, מקור לאיתור חברים או היכרויות ועוד. 

ברחבי העולם מועלות לחנויות האפליקציות השונות כ-900 אפליקציות שונות מדי יום. המספר הרב של האפליקציות המועלות מדי יום, יותר תחרות הולכת וגוברת בתחום לכידת תשומת הלב של הצרכן הסופי. ההיצע הרב של האפליקציות מוביל לכך, שרק חלק קטן מהן זוכה לחשיפה עצומה והופך להיות הדבר הבא בתחום האפליקציות- האם גם אתם בדרך לשם?

ממה מורכבת אפליקציה מוצלחת? 

אפליקציה מוצלחת מורכבת מרעיון פשוט ומבריק מצד אחד, מיכולת תפעולית נוחה וידידותית לכל משתמש מצד שני. בנוסף, בשוק התחרותי של ענף פיתוח אפליקציות, כל אפליקציה מוצלחת כיום, חייבת להיות מבוססת על מערך שיווקי מוצלח, המאפשר לה להיחשף לכמות גדולה יותר של משתמשים. 

בתחום פיתוח אפליקציות עומדים לרשות המפתחים מספר מסלולים למטרות הקמת מודל עסקי. מסלולים אלו כוללים בין היתר: 

  1. פיתוח אפליקציות חינמיות- אפליקציות חינמיות מוענקות במסגרת שימוש חופשי  לכלל המשתמשים, כאשר ההיבט העסקי מסתמך בעיקר על הכנסה עתידית ממכירת שטחי פרסום בתוך האפליקציה. ברוב המקרים, אפליקציות אלו מפותחות עבור בתי עסק וחברות שונות, מתוך מטרה שעצם ההורדה והשימוש באפליקציה יעניק לבעלי החברה את הפרסום הרצוי. 
  2. פיתוח אפליקציות בתשלום- אפליקציות אלו מפותחות מתוך מטרות רווח המתבצע על ידי הורדת האפליקציה על ידי המשתמש הסופי בתשלום. ברוב המקרים, 70% משווי המכירה מועבר לידי מפתחי האפליקציה, ו-30% נותרים מועברים לחנות האפליקציות דרכה הודרה האפליקציה. 
  3. פיתוח אפליקציות "פרימיום"- אפליקציות אלו מבוססות על המודל החינמי והמודל בתשלום כאחד. בשלב הראשון, נהנה המשתמש באפשרות להוריד את האפליקציה בחינם, אך עם הורדתה הוא נחשף לכך שחלק ממרכיבי האפליקציה מחייבים אותו לבצע רכישה את אותם אלמנטים. ברוב המקרים, מדובר באלמנטים שימושיים וייחודיים, המעצימים את חווית השימוש באפליקציה. 
פיתוח אפליקציות –כיצד? 

כיום, עומדות לרשות כל אחד ואחת מכם, מגוון עצום של חברות דיגיטל, העוסקות בתחומי פיתוח אפליקציות לאייפון, לאנדרואיד, לפייסבוק ועוד. חברות אלו מעמידות לרשותכם (ברוב המקרים), גם בעלי מקצוע מצד התכנות והפיתוח, וגם בעלי מקצוע מצד העיצוב והשיווק. 

פיתוח אפליקציות באמצעות חברות מקצועיות אלו, מאפשרות לכל אחד ואחת מכם, לפתח מגוון נרחב של אפליקציות לכל מטרה ומכל סוג.