לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

המדריך לעיצוב אתרי תדמית

אתרי תדמית, כשמם כן הם, אמורים לספק לגולש הממוצע מידע רלוונטי אודות תחום העיסוק של בעלי האתר, ואף ליצור בקרב הגולש עדיפות לבעל המקצוע העומד מאחורי האתר. עיצוב אתרים תדמיתיים הוא ללא ספק אתגר מקצועי עבור כל אדם העוסק בתחומי תכנון והקמה של אתרי אינטרנט, וזאת מכיוון שההליך עצמו מלווה בחשיבה ממוקדת לצרכי יצירת עדיפות בקרב הגולשים.

עיצוב אתרי תדמית –מהיכן מתחילים?

עיצוב אתרים תדמיתיים מומלץ להתחיל בשלב אפיון האתר, וזאת עוד בטרם החלו פעולות ההקמה והבנייה של האתר בפועל. נסו לרכז מידע מקסימאלי אודות מטרות האתר, אופי הפעילות באתר, אופי קהל היעד העיקרי והמשני של האתר, ומעל הכול, אופי העיצוב המיועד של האתר. 

לאחר השלמת הליכי האפיון הבסיסיים של אתר התדמית שלכם, הגדירו מספר קווי בסיס לעבודת העיצוב, הכוללים בין היתר: עיצוב האתר על פי גריד התואם את צרכי האתר ומטרותיו, עיצוב האתר על פי שילוב אידיאלי בין התכנים הטקסטואליים בתוכו לבין התמונות והאמצעיים הויזואליים בו, עיצוב על פי הגדרת עמודי האינטרנט השונים המופיעים בו וכדומה. חשיבה פרטנית עבור כל עמוד ועמוד באתר התדמית שלכם, יובילו לעיצוב אתר בעל מאפיינים עיצובים אחידים מצד אחד, ובעל מאפיינים נקודתיים לכל מטרת עמוד אינטרנט כזה או אחר באתר. 

עיצוב אתרים תדמיתיים- התוכן שמייצר עדיפות 

אתרי תדמית נועדו בראש ובראשונה להוביל להעדפה מקצועית בקרב הגולש. לדוגמא: גולש המבקש לעצמו בעל מקצוע מתחום מסוים, יבקר בממוצע בשלושה או ארבעה אתרי תדמית שונים בטרם יקבל החלטה עקרונית לבצע פנייה לאחד מהם. עיצוב אתרים תדמיתיים המצליח לייצר עדיפות ועליונות שיווקית, יזכה ליותר פניות ממוקדות מצד קהל הגולשים בו. יצירת העדיפות מתבססת על הזנת האתר בתכנים מקצועיים ורלוונטיים לתחום עיסוקו העיקרי, ומעל הכול, בהגשת התוכן המקצועי באמצעים ויזואליים וחזותיים מעוררי עניין בקרב הגולש. 

עיצוב אתר תדמית- הכוח נמצא ביצירתיות 

עיצוב אתרים בכלל, ועיצוב אתרים תדמיתיים בפרט, מחייבים כל אחד ואחת מכם העוסקים בתחומי האינטרנט השונים, להפגנת יצירתיות בכל שלבי העיצוב. עיצוב אתרי תדמית יכולים להתבסס על מערכות ויישומי אינטרנט מתקדמים, אך לעולם לא לנטוש את מטרות הבסיס של האתר: הובלת הגולש ליצירת קשר כאן ועכשיו עם בעל המקצוע או הגוף העומד מאחורי האתר. 

כמו כן, עיצוב אתרים תדמיתיים מאפשרים לכל אחד ואחת מכם (העוסקים בתחומי האינטרנט השונים), להפגין יצירתיות בעולם תוכן האתר, ולהעניק לגולש חווית גלישה מקצועית יותר ומקיפה יותר בתחום הרלוונטי בו עוסק האתר, וכתוצאה מכך, ליצור עדיפות ועליונות על פני המתחרים השונים שלכם ברשת האינטרנט.