לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

המדריך לפיתוח אפליקציות לאייפון

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

פיתוח אפליקציות לאייפון הפך לאחד מתחומי האינטרנט הפופולאריים ביותר בשנתיים האחרונות. כיום, כאשר נמכרים ברחבי העולם יותר מכשירי אייפון מאשר מחשבים נייחים וניידים כאחד, תחום פיתוח אפליקציות לאייפון הפך לפופולארי ונפוץ בקרב מתכנים רבים. במדריך הבא נעסוק באמצעים הדרושים למטרות פיתוח אפליקציות לאייפון. 

מחשבי MAC 

פיתוח אפליקציות לאייפון מתאפשר אך ורק באמצעות מחשבי MAC של חברת "אפל", המרכיבים את מערכת ההפעלה של החברה (גרסה 10.5 ומעלה). פיתוח אפליקציות לאייפון איננו מתאפשר באמצעות מחשבי PC רגילים התומכים במערכת WINDOWS. 

מכשיר אייפון 

על מנת לבדוק ולבחון את האפליקציה שפתחם לאייפון, תהיו חייבים להחזיק ברשותכם מכשיר אייפון
המכיל את הפיצ'רים השונים של מכשירי האייפון: מצלמה, טלפון, מערכת הפעלה תואמת, GPS וכדומה. 

רישום לתכנית המפתחים של "אפל" 

חברת "אפל" יצרנית האייפון, מחייבת את כל מפתחי האפליקציות השונים למכשירי האייפון, להירשם לתכנית המתפתחים הבלעדית שלה. רישום זה כרוך בתשלום שנתי בעלות של 100$, והוא מאפשר לכם לפתח אפליקציות באופן חוקי, לבדוק את האפליקציה במכשירי האייפון השונים, להטמיע את האפליקציה בחנות האפליקציות של החברה, ואף להעמיד אותו לרשות מחזיקי מכשירי האייפון בחינם או בתשלום. 

פיתוח אפליקציות לאייפון במסגרת תכנית המתפתחים של "אפל" מאפשרת לכל אחד ואחת מכם ליהנות מרווח מיידי, במידה והאפליקציה שפיתחם הינה פופולארית, ובמידה והיא מוצעת בתשלום כזה או אחר עבור מחזיקי מכשירי האייפון ברחבי העולם. ברוב המקרי, חלוקת הרווחים במכירת
האפליקציה לכלל משתמשי המכשיר, עומדים על 70% ממחיר המכירה לטובת המפתח ו-30% ממחיר המכירה לחברת "אפל". חברת "אפל" השומרת לעצמה את כל זכויות המכירה באמצעות ה-APPSTORE, מאפשרת לכם ליהנות מקבלת התשלומים באמצעותה. 

עובדי חברת "אפל" מאשרים כל אפליקציה העוברת ל-APPSTORE, ולעיתים הדבר דורש מבדק קפדני לצרכי אישור האפליקציה. פיתוח אפליקציות באמצעות תכנית המפתחים של "אפל" מאפשרת לכם ליהנות מבדיקת האפליקציה על ידי עובדי חברת "אפל". ברוב המקרים, הליך אישור האפליקציה נמשך בין שבועיים לחודש ימים, ובחלק מהמקרים, האפליקציה עלולה להידחות על ידי עובדי החברה. הסיבה הנפוצה ביותר לדחיית אפליקציות לצרכי העלתה ל-APPSTORE, הינה
פיתוח לא ידידותי של אפליקציה לצרכי המשתמש הסופי.

בעמוד הבית של חברת "אפל" תמצאו קישור ישיר לתכנית המפתחים, וכמו כן, תמצאו מסמך מקצועי
המפרט את דרישות החברה לצרכי פיתוח אפליקציות מכל סוג.  

לסיכום, 
פיתוח אפליקציות לאייפון הינו הליך מורכב ומתמשך, המחייב אתכם למקצועיות יתרה לא רק בתחום התכנות, אלא גם בתחום הדרישות המקצועיות של חברת "אפל". ברוב המקרים, העבודה הקשה בהחלט שווה את המאמץ, וזאת בשל הפוטנציאל העצום הגלום במכשירי האייפון.