לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

המדריך לפיתוח ובניית אפליקציות

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

פיתוח אפליקציות הוא אחד מיישומי הדיגיטל המובילים כיום בעולם השיווק והפרסום. יותר ויותר בעלי עסקים, מגלים את עוצמת השיווק של מוצריהם ושירותיהם באמצעות פיתוח אפליקציות עסקיות. במדריך הבא נעסוק בשאלה כיצד יש להיערך להליך תכנון, בנייה ופיתוח של אפליקציות עסקיות. 

שלב 1- הגדרות טכניות 

בתחום פיתוח אפליקציות, עומדים בפניכם מספר מסלולי פיתוח המיועדים למוצרים שונים, לרבות, פיתוח אפליקציות למכשירי אייפון, פיתוח אפליקציות לרשת הפייסבוק, פיתוח אפליקציות לאטבלטים, פיתוח אפליקציות למכשירים המופעלים באמצעות אנדרואיד ועוד. 

לכל אחד מאמצעי הפיתוח הנ"ל, קיימות דרישות טכניות שונות, המחייבות אתכם להתייחס לאופן הפעלת האפליקציה בסביבת הערוץ אליו אתם מייעדים את האפליקציה. 

שלב 2- אפיון האפליקציה 

לאחר שהחלטתם על הערוץ אליו מיועדת האפליקציה, זה הזמן לתכנן באופן מוקפד את מאפייני האפליקציה. מאפיינים אלו כוללים בין היתר: 

מסמך אפיון אפליקציה –השלב הראשון במסגרת פיתוח אפליקציות הינו הנפקת מסמך אפיון ראשוני, המתאר בצורה כללית כיצד תראה האפליקציה ומהם השימושים השונים בה.
הגדירו באופן מפורט מה יופיע בכך מסך, מה יעשה כל כפתור, וכיצד המסכים השונים ישתלבו זה בזה. 
הגדירו אפיון צורני- חשבו על כל כפתור וכפתור באפליקציה שלכם, הגדירו כיצד הוא יראה, מה יהיה גודלו, האם יופיע מסגרות לכפתור וכדומה. 
אפיינו את תכנות האפליקציה- פיתוח אפליקציות מתבססות  על ידע מקצועי בשפות תכנות שונות, לפיכך, הגדירו היטב את הליך התכנות של פיתוח האפליקציה שלכם מראשית השימוש בה ועד סופו.
אפיינו את ממשק האפליקציה- לאחר שביצעתם את שלושת השלבים המוקדמים (המופיעים לעיל), זה
הזמן לערוך בדיקה ראשונית לאפליקציה שיצרתם ופיתחתם.
בחנו האם לא חסר מרכיב שימוש במסגרת פיתוח אפליקציות אותן אתם מבצעים. 

שלב 3- פיתוח האפליקציה על ידי מהנדס תוכנה 

לאחר שהשלמתם את כל מאפייני האפליקציה השונים, זה הזמן לאתר מהנדס תוכנה שירכיב עבורכם את כלל המאפיינים השונים לכדי פיתוח טכני. ביצוע הליך פיתוח האפליקציה על ידי מהנדס תוכנה מקצועי, יאפשר לכם ליהנות לא רק מאפליקציה התואמת את המאפיינים השונים אותם הגדרתם, אלא גם יאפשר לכם ליהנות מאפליקציה המותאמת בצורה אידיאלית למוצר אליו אתם מייעדים את האפליקציה. 

שלב 4- עיצוב ממשק האפליקציה 

כמו בתחום בניית אתרים, גם תחום פיתוח אפליקציות מתבסס על היכולות המקצועיות של מהנדס ומפתח תוכנה, וגם על היכולות הקריאטיביות של מעצב ממשקי אפליקציה. הקפידו על יצירת ממשק מעוצב ומושך את העין מצד אחד, אך בעל יכולות הפעלה נוחות ופשוטות.