לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

המדריך לתכנון אתרי אינטרנט

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

הקמת אתרי אינטרנט, מכל סוג ולכל מטרה, הינו הליך יצירה מתמשך, המחייב אתכם לפעול על פי מספר פרמטרים מקצועיים, שנועדו להוביל אתכם להעמדתו של אתר אינטרנט מקצועי, איכותי ורלוונטי בתחומו. במדריך הבא נעסוק במספר שלבים מקצועיים בדרך להקמת אתר אינטרנט.

שלב מספר 1- אפיון האתר 

הליך תכנון ובניית אתרים והליך עיצוב אתרים, אמור להתחיל משלב מקדים שנועד לאפיין ולהגדיר את מטרות האתר, אופי האתר וקהלי היעד העיקריים של האתר. הליך האפיון נועד להקנות "כלים חשיבתיים" לעוסקים בתכנון, פיתוח ועיצוב האתר.

שלב מספר 2- אפיון מערכות האתר

אפיון מערכות האתר נועד להתאים בצורה מדויקת והולמת יותר את אופי האתר לצרכיו ולמטרותיו. הליך זה כולל חשיבה על יסודית על כל ממשקי האינטרנט שיופיעו בתוך האתר ונועד להטיב עם גולשי האתר ועם מנהלי האתר בפועל. הליך זה כולל חשיבה על צרכי מערכות הניהול באתר, מערכות הניוזלטר שיופקו מטעם האתר, מערכות צ'ט, מערכות פורומים, מערכות לצרכי סליקה למטרות חיוב הגולשים, מערכות אבטחה וכדומה. בשלב זה אמור להתבצע הליך המעניק ערך מוסף למטרות האתר במסגרת עיצוב אתרים והקמתם.

שלב מספר 3- עיצוב האתר

לאחר שגובשו הליכי אפיון האתר (מטרות, קהל יעד וכו), ולארח שגובשו הליכי הטמעת אפיון המערכות באתר (מערכות ניהול, מערכות תוכן וכו), הגיע הזמן לתכנן באופן מוקפד ומקצועי (ובצורה כזו שיעניק מענה הולם וראוי להליכי האפיון), את עיצוב אתרי האינטרנט אותם אתם מתכננים להעלות לאוויר. עיצוב אתרים הוא אחד מהפעולות החשובות ביותר במהלך תכנון הקמת אתרים, מכיוון שלעיצוב האתר חשיבות מכרעת בהצלחתו של האתר. על פי מחקרים שונים בתחום הרגלי הגלישה של כולנו, עולה כי, אתרים בעלי עיצוב פונקציונאלי למטרות האתר וקהלי היעד שלו, זוכים להצלחה רבה יותר ולזמני
חשיפה ממושכים יותר.

שלב מספר 4- הטמעת מערכות באתר ואחסון האתר

לאחר הקמתו הראשונית של האתר תדרשו לבצע בדיקה קפדנית לכלל המערכות המרכיבות את אתר הבית שלכם. בדיקה זו אמורה להתבצע באמצעות בחינת נוחיות הגלישה מדפדפני אינטרנט שונים, גודלי מסכים שונים ומהירויות גלישה שונות. כמו כן, לאחר בדיקת כלל המערכות באתר ותקינותם, תדרשו לאחסן את האתר ברשת האינטרנט באמצעות חבילות אחסון המותאמות לצרכי האתר שלכם. 

שלב מספר 5- תחזוק האתר ברמה השוטפת

עיצוב אתרים והליך בניית אתרים מגיע אל סיומו עם העמדת האתר באוויר רשת האינטרנט, אך למעשה, כאן מתחילה העבודה האמיתית, הדורשת מכם לנהל את האתר באופן מקצועי בהתאם לצרכיו ובהתאם לצרכי קהל הגולשים שלו. עיצוב אתרים פונקציונאלי, מאפשר לכם ליהנות ממערכת ניהול תוכן פשוטה וידידותית, הנוחה לתפעול גם עבור אלו שאינם בקיאים ברזי עולם המחשבים והאינטרנט.