לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

טיפים לעיצוב אתרים – המדריך המלא

עיצוב אתרים הינו מלאכה מורכבת ומתמשכת, המחייבת אתכם להיעזר בשירותם המקצועי של מעצבי אינטרנט מובילים בתחומם. על מנת להיות מעורבים בהליך הבנייה והעיצוב של האתר הפרטי שלכם, ריכזנו עבורכם מספר טיפים ועצות להנהלות נכונה בשלבי עיצוב אתרים לכל מטרה ולכל עניין. 

הקפידו על ביצוע הליך אפיון אתרים בטרם תחילת העיצוב- הליך אפיון אתרים הינו הליך המאפשר לכם להתמקד במטרות האתר, אופי האתר, הגדרת קהלי היעד של האתר, בחינת אתרי האינטרנט של המתחרים וכדומה. ביצוע הליך זה בטרם תחילת עיצוב אתרים, יאפשר לכם למקד את העיצוב ואת אופי האתר בהתאם לצרכים העסקיים שלכם.

 לכל אלמנטגרפי יש מטרה- הקפידו על כך שכל אלמנט גרפי כזה או אחר שיוצע לכם על ידי מעצב האתרים ששכרתם, יהיה בעל משמעות רלוונטית לתחום העיסוק שלכם, ולאופי המסרים
השיווקים אותם אתם מציגים בעמודי האינטרנט של האתר.  

שימרו על רוחב טקסט צר באופן יחסי – אתרי אינטרנט שהטקסט המופיע בהן עוצב במסגרות טורים רחבים הינם אתרי אינטרנט הקשים יותר לקריאה. הקפידו על הזנת הטקסטים הממוקדים
שלכם בטורים צרים, ותוכלו ליהנות מאתר קריא יותר ונגיש יותר לקהל הגולשים שלו. כמו כן, הימנעו מלמרכז את כל הטקסט בתוך העמוד למרכז עמוד האינטרנט שלכם. מומלץ להקפיד על פיזור הטקסט, ולהעניק דגשים לטקסט באמצעות כותרות ראשיות וכותרות משנה לפסקאות השונות.

אל תעמיסו יתר על המידה- לחלק מהלקוחות ולחלק ממעצבי האינטרנט השונים, ישנה נטייה להעמיס יתר על המידה על עמודי האינטרנט שהם מעצבים באלמנטים גרפיים רבים ככל שניתן.
הקפידו לשמור על מינימאלזים בכל הקשור לשיבוץ אלמנטים גרפיים שאינם משרתים את המסר ואת התוכן השיווקי של האתר. עיצוב אתרים מינימליסטיים, מאפשרים לכם ליהנות מעמודי אינטרנט מרווחים יותר, נקיים יותר, וקריאים הרבה יותר. 

בחירת צבעים- בחירת הצבעים שלכם במסגרת עיצוב אתרים הינה משמעותית וחשובה ביותר. הקפידו על בחירת שניים-שלושה צבעים בולטים ודומיננטיים שילוו אתכם לאורך כל עמודי האתר.
אל תהפכו את האתר שלכם לקשת של צבעים, אלא אם כן הדבר משרת את המטרות השיווקיות שלכם. כמו כן, הימנעו ככל שניתן משימוש בצבעי כחול לצרכי הזנת טקסטים בתוך האתר. טקסט כחול מתקשר באופן טבעי למרבית הגולשים כקישור יוצא מהאתר. 

הקפידו על מרכוז כל האטלנטיים הגרפיים ללא צורך בגלילת העמוד- מרכוז האלמנטים הגרפיים וחשיפתם לגולש עוד בטרם הוא גולל את הדף, יאפשרו לכם למקד את המסר הרעיוני-
שיווקי שלכם ברגע אחד. 
לסיכום, עיצוב אתרים הינו הליך הדורש מכם להפעיל יצירתיות רבה בכל שלבי תכנון העיצוב. הקפידו להיעזר בבעלי מקצוע מנוסים ומיומנים, וכמו כן, אל תהססו לרגע להפנות אליהם שאלות,
הערות או הארות בנוגע לעיצוב המוצג לכם על ידיהם.