לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

מדריך בניית אתרים שגוגל אוהב

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

חברות בניית אתרים רבות מציעות לא רק שירותי הקמת אתרים אלא הן גם פועלות  בתחום האופטימיזציה וקידום אתרים (SEO ). לחברות אלה ידע וניסיון איך להקים ולבנות אתר מקצועי ולהתאים אותו לאלגוריתם של גוגל כך שהאתר יקודם אורגנית, יופיע בתוצאות החיפוש ויזכה לחשיפה רבה. בנייה מקצועית של אתר מבחינת תוכן ומבנה, הוספת מינון נכון של מילות מפתח, יצירת מפת אתר וכתיבת קוד ברור וללא שגיאות עוזר לפעולות הקידום האורגני. אופטימיזציה של האתר עוד לפני העלאתו לרשת תביא להצלחת האתר ולהופעתו עם הזמן בין התוצאות הראשונות בחיפוש רלוונטי בגוגל. חשוב לבנות אתר איכותי בו מופיע תוכן מקורי, מעניין וערוך היטב. יש להוסיף קישורים
חזקים, ולדאוג לתחזוקה שוטפת של האתר כמו עדכון תכנים בתדירות גבוהה ופרסום מאמרים או השתתפות בבלוגים. כל אלה הם כלים ידועים שגורמים לעכביש של גוגל לאהוב את האתר ולקדם אותו בתוצאות החיפוש.

התאמת אתר למנוע החיפוש גוגל

בתהליך בניית אתרים חשוב ליישם מספר כללים שמטרתם להעלות את דירוג האתר. הרובוט של גוגל סורק את האתרים באופן שוטף והוא פועל על פי אלגוריתם שמהנדסי החברה פיתחו. האלגוריתם של גוגל מורכב מיותר מ- 200 פרמטרים שונים שמטרתם ליצור דירוג אתרים ולקבוע את סדר הופעתם בין תוצאות החיפוש. ישנם פרמטרים ידועים ופעולות אופטימיזציית האתר והקידום מסתמכות על פיהם.

חשיפה לגולשים

אתר הזוכה לחשיפה רבה ומביא לתנועת גולשים גדולה זוכה לחיבה אצל גוגל. באמצעות יצירת קישורים נכנסים איכותיים עם אתרים פופולריים אחרים, קישורים לאתרי מידע, והפצת מאמרים מקוריים ובעלי תוכן איכותי תמורת קישורים האתר זוכה להתקדם מעלה וכך זוכה לחשיפה הולכת וגוברת.

תוכן מותאם חיפוש

עוד לפני בניית האתר מבצעים חקירה ובוחרים במילות מפתח אותן משלבים בתוכן מקורי ורלוונטי. יש לכלול מילות מפתח בכותרות ובטקסטים השונים ולהציג מידע רלוונטי הנוגע למילות המפתח. הרובוט של גוגל מעניק נקודות זכות לטקסט איכותי ומקורי בו משולבות מילות המפתח היטב ולא באופן מוגזם.

חשיבות מבנה האתר

בניית אתרים מקצועית תקים אתר ללא באגים, עם ניווט קל וידידותי לגולש וקישורים יעילים בין הדפים. גוגל בודק את תקינות האתר ומעניק נקודות זכות לאתר שפועל היטב.

חשיבות התוכן

גוגל אוהב תוכן. הרובוט של גוגל סורק את המאמרים, בודק את חוזק הקישורים ובודק תגובות גולשים לתוכן. כתיבת תוכן מקורי ומעניין יחד עם הפצת מאמרים והשתתפות פעילה בפורומים מקצועיים ובבלוגים מעניקה נקודות זכות בגוגל ולדירוג גבוה יותר של האתר בגוגל. כיום נהוג לשלב גם סרטונים
ביוטיוב ובאתר ולקבל נקודות זכות נוספות ולקידום בגוגל.