לפגישת ייעוץ חינם:

אוריון שיווק באינטרנט

מדריך לבניית אתר מקצועי

מאת: אוריון שיווק באינטרנט

בניית אתרים דורשת ידע מגוון ורחב לכן חשוב לפנות לחברה מקצועית שתקים את אתר האינטרנט. כיום ניתן לבנות אתר אינטרנט בתקציב של כמה מאות שקלים ומעלה. יש חברות רבות בשוק אשר מציעות להקים אתרים בזול אך חשוב להבין כי אין מציאות וכדאי לשלם יותר אך לקבל אתר מקצועי. אתר מקצועי דורש השקעה ותחזוקה שוטפת. חברה מקצועית שולטת במספר נושאים ובהם תכנות, עיצוב, שיווק באינטרנט, כתיבת תוכן מקצועי ובמקרים רבים גם קידום אתרים (SEO ).

אפיון האתר

יש מספר פעולות אותן יש לבצע עוד לפני בניית אתרים. יש לאפיין את האתר, להגדיר קהל יעד, לבדוק את השוק והמתחרים בנושא בו עוסק האתר, לאפיין התנהגות גולשים שיבקרו באתר, להגדיר תקציב ונושא עיקרי הוא להגדיר מהן מטרות האתר כאשר יש להגדיר מטרה אחת מרכזית ושתיים שלוש מטרות משניות. חברות מקצועיות יספקו שירות זה ללקוחות והן מתבססות על ניסיון מקצועי וידע. 

שפות תכנות 

חברת הקמת אתרי אינטרנט תחליט לגבי התכנות באתר ועליה לבנות אתר מקצועי הפועל באמצעות קוד הכתוב בהתאם להנחיות ארגון האינטרנט העולמי W3C
וליצור אתר המתאים לקידום. מבנה האתר וכתיבת הקוד בשפות תכנות שונות כמו HTML, CSS, סקריפטים בג'אווה ועוד יעניקו ללקוח אתר ידידותי לגולש וקל לתפעול. אתר מקצועי יוטען במהירות, ללא באגים וקישורים שבורים וישקף תדמית מקצועית. 

עיצוב מקצועי

חברת בניית אתרים תקים אתר אינטרנט עם עיצוב מקצועי ומקורי. עיצוב עמוס בגרפיקה, מרהיבה ככל שתהיה, תגרום להסחות דעת ועייפות אצל הגולש שימהר ויגלוש למקום אחר. חשוב כי העיצוב יעניק לגולש חווית גלישה מרהיבה ונוחה. גולש חייב למצוא את דרכו באתר בקלות ולקבל את המידע לו הוא זקוק באופן ברור ונגיש.

אתר הומוגני

חברות מקצועיות כוללות מחלקת תכנתים, מחלקת עיצוב, שיווק, כותבים מקצועיים ומחלקה שתפקידה להגדיר ולאפיין את קהל היעד והגולשים שגולשים באתר. תיאום בין המחלקות באמצעות עבודה מסודרת ויעילה יביא לבניית אתר נוח לשימוש, ידידותי ויעיל.

שיווק באינטרנט

לאחר בניית אתרים על ידי חברה מקצועית מתחילה משימת השיווק, הפרסום וקידום האתרים. יש חברות המעניקות שירותים אלה אך חברות קטנות לרוב אינן יכולות לספק שירות זה ולכן יש לפנות לחברות מקצועיות בתחומים אלה.

קידום אתרים

ללא קידום אתרים האתר לא יופיע בתוצאות החיפוש ולא יזכה לחשיפה ראויה שתביא לכניסת גולשים. ניתן לפרסם בכלים כמו PPC (פרסום באמצעות קמפיין או פרסום מקודם) אך חשוב לדאוג לקידום אתרים אורגני שיביא את האתר להופיע בתוצאות החיפוש במקום גבוה ומכאן לתנועת גולשים.