אתרי אינדקס – האח הקטן

אתרי אינדקס

כיום הדרך הנפוצה ביותר לחיפוש באינטרנט היא דרך מנועי החיפוש הגדולים ובראשם "גוגל" – אתר החיפוש הנגיש ביותר למציאת מידע או שירות באינטרנט.
התוצאות הכלליות והפשוטות שאליהן מגיע הגולש במנועי חיפוש אלו הופכות את המפגש בינו לבין מרבית האתרים לכמעט נדיר.בתחילת דרכה הציגה רשת האינטרנט מאגר מוגבל של אתרי אינטרנט העוסקים בכל תחומי החיים. כיום אנו רחוקים שנות אור ממצב זה. רשת האינטרנט מכילה אינספור אתרי אינטרנט הקשורים לכל נושא, מכאן שהסיכוי  שהגולש יגיע "בכוחות עצמו" לשירות ספציפי הוא כמעט בלתי אפשרי. לדוגמה, האפשרות שגולש שיקליד את המילה "בגדים" כמילת חיפוש יגיע לאתר של "אופנת מאי" הוא נמוך מאוד.

כדי לצמצם את הפער שנוצר עקב בעיה זו נולדו אתרי האינדקס – "האחים הקטנים" של מנועי החיפוש, המאפשרים גלישה ממוקדת למוצר ומצמצמים את המרחק בין הלקוח לחברה המציעה לו את שירותיה. הרעיון העומד בבסיס אתרי האינדקס הוא פשוט מאוד – לשדך בין נותני השירות ללקוח הפוטנציאלי. מטרת אתרי האינדקס היא למקד בצורה מקסימאלית את חיפושו של הלקוח. הם יבררו, יקטלגו ויבצעו תיעדוף בכל אתרי האינטרנט באותו התחום. הגולש מצדו ישמח לחזור לאתר שעזר לו למצוא במהירות וביעילות את מבוקשו.

לסיכום, גולש המחפש בצורה רצינית שירות או מוצר כל שהוא, יחפש באתר אינדקס המרכז בעבורו את כל האתרים המובילים ביותר בתחום חיפושו. אתרי האינדקס לא נועדו להמשיך את דרכם של מנועי החיפוש אלא להיות סוג של תת שירות. הם גם לא הדרך היחידה לקידום פרסומי באינטרנט, אך הם ללא ספק מאבני היסוד החשובים וההכרחיים ביותר לפרסום אפקטיבי ברשת. 

×
דילוג לתוכן