האיזון הנכון

כמו בכל תחום בחיים, גם באינטרנט שם המשחק הוא איזון, כאשר המטרה הרצויה היא להשיג מקסימום הצלחה ולהחשף כמה שיותר בפני קהל הגולשים. כך בכתיבה שיווקית. עד לא מזמן התחושה בקהילת האינטרנט הייתה שאנו הבונים או בעלי האתרים פונים ל"גולש" או "קורא" אחד – הרובוט שסוקר את האתר ומחליט עד כמה גבוה יגיע בדירוג של גוגל. כאן נוצר הפלונטר שהיציאה ממנו בעייתית מאוד.

אם המטרה היא לכתוב מאמר או תוכן שרק ה"רובוט" יבין, כזה המלא במילות חיפוש בצורה המתוחכמת ביותר, הרי שהסיכוי להגיע למקומות הגבוהים טוב, אך הגולש הממוצע שהגיע בזכות הדרך הזו לא יישאר כדי לקרוא תוכן שבבסיסו אינו מכוון אליו אלא למי שעזר לו להגיע עד הלום. אנחנו אולי "עולים" בדירוג של רובוט גוגל, אך יורדים בהערכה החשובה יותר, של הגולש, שהוא קהל היעד שלנו. הרי שבעיסוק זה אנחנו מפספסים ומרחיקים את הגולש שלא מעוניין ודי נעלב מהיחס המועדף שלו זוכה הרובוט של אתרי האינדקס השונים.מה נכון לעשות?

לשלב. הרי מנוע החיפוש של גוגל (כמו אתרי האינדקס השונים) נחשב עדיין למקור נחשב ואיכותי ביותר מבחינת הגולשים, אז נתייחס ונשקיע בו, אך באותה העת  ניתן מקום וכבוד גם לגולש שהגיע דרך אותו מנוע חיפוש. אם התוכן השיווקי ידבר באותה שפה גם לרובוט וגם לגולש שמגיע באמצעותו, סימן שהרווחנו – כאן נוצר האיזון האולטימטיבי בין הרצון להתקדם בדירוג האתרים השונים ע"י הטכניקות המוכרות, לבין הצורך לתת מענה איכותי בתוכן שאותו אנו מציעים לגולש – שהוא הקורא האמיתי של תכני האתר.

×
דילוג לתוכן