המדריך לחשיבות העיצוב במסגרת בניית אתרים

עיצוב אתרים

עיצוב אתרים, הינו אחד הפרמטרים המהותיים והחשובים ביותר במסגרת הליך תכנון ובניית אתרים
בניית אתרים הינו הליך מקצועי המחייב אתכם להתייחס למספר פרמטרים שונים במהלך תכנון האתר והקמתו, וזאת במידה ואתם שואפים לאתר מקצועי, רלוונטי ופונקציונאלי, שיאפשר לכם ליהנות ממגוון היתרונות של רשת האינטרנט. 

עיצוב אתרים, הינו אחד הפרמטרים המהותיים והחשובים ביותר במסגרת הליך תכנון ובניית אתרים, ובשורות הבאות נחשוף בפניכם מספר נקודות למחשבה, שיגרמו גם לכם להבין את חשיבות עיצוב האתר אותו אתם מתכננים להעלות בקרוב לרשת.

1. עיצוב האתר משפיע על אחוזי הצפייה בו

עיצוב אתרים מהווה את אחד מעמודי התווך של כל אתר ואתר ברשת האינטרנט. על פי מחקרים שונים בתחום הרגלי הגלישה, עולה כי, גולש ממוצע מקדיש בין 7 ל-10 שניות בלבד, במסגרת חשיפתו לאתר חדש. במידה והגולש מזהה באותם רגעים קצרים כי האתר אליו הוא הגיע מספק לו את מבוקשו, הוא ימשיך לבצע בו פעולות גלישה נוספות.
עיצוב אתרים על פי הנחת יסוד זו, תורם באופן פונקציונאלי לתכנון עיצוב האתר בהתאם לצרכי הגולשים השונים המיועדים לגלוש בו. 

2. עיצוב האתר משפיע באופן ישיר על מיתוגו בקרב הגולש 

אתרים שונים מיועדים לקהלי יעד שונים, ועל כך יש להעניק חשיבות רבה לתכנון וביצוע הליך עיצוב אתרים המותאם מראש לצרכי קהלי היעד הפוטנציאלים של האתר. עיצוב אתר המותאם לצרכי קהלי היעד, ועיצוב אתר שתוכנן על פי מערכות אפיון מדויקות, יוביל לכך שהוא ימותג ויזוהה בקרב קהל הגולשים שלו כאתר מוביל בתחומו. 

3. עיצוב האתר משפיע באופן ישיר על הרגלי הגלישה בו 

אתר אינטרנט שתוכנן באופן ידידותי, נוח ופשוט לקהל הגולשים שלו, נהנה מיותר פעולות המבוצעות על ידי קהל גולשיו. עיצוב אתרים מקורי וייחודי מצד אחד, אך מופשט וידידותי לכל גולש וגולש מצד שני, יעניק לכם יתרון משמעותי בכמות הפעולות המתבצעות בו ובהיקף תנועת הגולשים אליו. 

4. עיצוב האתר כבסיס ראשוני לצרכי הקידום 

כמעט כל בעל מקצוע העוסק בתכנון, הקמה, בנייה ועיצוב אתרים, ידרבן אתכם לפעול למען הקמתו של אתר אינטרנט המבוסס על פונקציות שונות לצרכי קידומו ברחבי הרשת. עיצוב אתרים השמים דגש על צרכי הקידום העתידיים, נהנים מיכולות קידום פונקציונאליות יותר, וזאת מכיוון שמערכות שונות באתר, הותאמו לצרכי הקידום המורכבים הנדרשים כיום ברשת האינטרנט.

5. עיצוב אתרים כמקור ראשוני להנעה לפעולה 

בכל הקשור להצלחת אתרי אינטרנט, המשוואה נורא פשוט: יותר כניסות לאתר מובילה לביצוע מוגבר של פעולות בו על ידי הגולשים, דבר המוביל ליותר היענות מצד הגולשים לנוע לפעולה, ובסופו של דבר ליצור התקשרות (אונליין או אופליין) עם בעלי האתר לצרכי רכישה או ביצוע עסקאות של שירותים ומוצרים המוצגים באתר. תכנון ועיצוב אתרי אינטרנט באופן כזה השם דגש על תהליך הזרימה הנ"ל, נהנים מיותר עסקאות המבוצעות באמצעות האתר בסופן של דבר.

×
דילוג לתוכן